Znamy ostatniego rywala polskiej reprezentacji przed wyjazdem na Mundial | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.10.2017

Znamy ostatniego rywala polskiej reprezentacji przed wyjazdem na Mundial

W 2018 roku Polacy mają przed sobą cztery spotkania towarzyskie. Przy czym dwa z nich odbędą się w marcu a kolejne dwa w czerwcu. Przed wyjazdem na w Rosji – Polacy zagrają mecz z reprezentacją Litwy.

Spotkanie z Litwą zostanie najprawdopodobniej rozegrane na stadionie PGE Narodowym w Warszawie – taką informację zdradził prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

W listopadzie reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich to mecz z Urugwajem, który odbędzie się 10 listopada o godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Kolejne spotkanie- mecz z Meksykiem odbędzie się 13 listopada o godzinie 20:45 w Gdańsku na Stadionie Energa.

1 grudnia 2018 roku nastąpi losowanie Grup Mistrzostw Świata. Ze względu na wysoką pozycję jaką zajmują Polacy w rankingu FIFA, będziemy losowani z pierwszego koszyka.

odbędą się w Rosji w 2018 roku. Mistrzostwa rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku i potrwają do 15 lipca 2018r. To pierwsze tak spektakularne wydarzenie piłkarskie w Europie Wschodniej. Pierwszy turniej, który odbędzie się jednocześnie na dwóch kontynentach w Europie i w Azji. W turnieju w Rosji wezmą udział 32 reprezentacje. Na mistrzostwach zostaną łącznie rozegrane 64 mecze na 12 stadionach w 11 miastach.

Zwycięzca Mistrzostw Świata zakwalifikuje się do Pucharu Konfederacji w 2021.

Oficjalną maskotką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji jest wilk .

Wyboru dokonali sami , a po raz pierwszy maskotkę zaprezentował w stacji telewizyjnej Pierwyj Kanał brazylijski piłkarz Ronaldo.

Głosowanie odbyło się 23 września na utworzonej specjalnie w tym celu stronie internetowej: talisman.fifa.com i przeznaczonych do głosowania specjalnie na tą okazję utworzonych portalach internetowych: Facebooku i WKontaktie.

W głosowaniu wzięło udział ponad milion internautów. Zgłoszone propozycje maskotek to , tygrys syberyjski i wilk Zabiwaka. Wilk „Zabiwaka” dzięki oddanym głosom internautów otrzymał 53 procent głosów, pokonując tym samym kota i tygrysa. Nazwa Wilk „Zabiwaka” powstała z połączenia rosyjskich słów „zabit'” (strzelić gola) i „zabijaka” (zadziorny). Maskotkę – w postaci Wilka zaprojektowała , studentka z Tomska.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>