Otwarte treningi MTB w 2014 roku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.02.2014

Otwarte treningi MTB w 2014 roku

Otwarte treningi organizowane przez MOSiR Gdańsk, prowadzone przez banachbrothers, które wystartowały 5 czerwca 2013 cieszyły się dużym zainteresowaniem fanów dwóch kółek. W środku sezonu spotykaliśmy się w każdą środę głównie na końcu ul. Abrahama. To miejsce jest wyjątkowe, ponieważ 20 lat temu było miejscem zbiórki pierwszych kolarzy górskich w Gdańsku.

Otwarte treningi MTB w 2014 roku

Treningi były podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną. Jeździliśmy po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, pokonując wiele kultowych szlaków, zjazdów i podjazdów takich jak: John Tomac, Startowy, Z Roga, Czyżyk, Szyszkowy, Krzyże, Rollercoaster i inne.

Doskonaliliśmy technikę jazdy na rowerze górskim, dobrze się przy tym bawiąc. Kiedy dzień robił się krótszy, środowe spotkania zostały przełożone na niedzielne przedpołudnie. Od 20 października do 29 grudnia spotykaliśmy się w niedziele o 11 w tym samym miejscu. Frekwencja na treningach dopisywała, nawet kiedy była niesprzyjająca pogoda. W sumie odbyło się 28 treningów na których przejechaliśmy 1150 kilometrów!

Otwarte treningi MTB w 2014 roku

W 2014 idea otwartych treningów będzie podtrzymana. Zaczynamy 2 lutego niedzielnym treningiem o nowej godzinie – 10.00 na końcu ul. Abrahama. I tak co każdy weekend do 30 marca.

Następnie, od 2 kwietnia do 1 października będziemy spotykać się w środy o 17. Tutaj miejsce spotkań będzie się zmieniało w zależności od miejsca startu zawodów. Będą to ul. Abrahama, Matemblewo-Sanktuarium i Czyżewskiego koło AWF. Treningi będą trwały do 2 godzin. Głównym ich celem jest przygotowanie do sezonu startowego 2014 oraz do najważniejszych imprez kolarskich w Gdańsku – ! Pamiętajcie o kasku, odpowiednim stroju oraz solidnym posiłku przynajmniej 90 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Bartosz Banach


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>