Regaty o Puchar Mariny Gdańsk | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.06.2013

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk w swojej już siódmej odsłonie zbliżają się wielkimi krokami. Białe żagle załopoczą na Zatoce Gdańskiej w najbliższy weekend, 15 i 16 czerwca.

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

Impreza ma charakter turystyczny. Trasa zostanie wytyczna w okolicach molo w Brzeźnie, w sposób pozwalający na przybliżenie zmagań uczestników wszystkim zainteresowanym, dając jednocześnie załogom możliwość wyrównanej rywalizacji. Dodatkowo, przebieg regat będzie komentował na bieżąco Władysław Cebula, który przybliży widzom zagadnienia związane z żeglarstwem i samą imprezą.

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

W tym roku dla wszystkich uczestników przygotowane zostały specjalne atrakcje. Żeglarze powalczą o okazałe, unikatowe i ręcznie robione puchary przygotowane przez Pracownię Artglass. Dodatkowo w sobotę zostanie rozegrany jeden wyścig o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne rzeczowe i finansowe. Każdy uczestnik dostanie również okolicznościową koszulkę oraz naklejki na swoją jednostkę. Wśród wszystkich uczestników zostaną również rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Jednak oprócz samych regat, MOSiR w Gdańsku wraz z partnerami przygotował wiele atrakcji nie tylko dla żeglarzy. Gdańszczanie będą mogli skorzystać z nich bezpłatnie i z bracią żeglarską świętować w gościnnej gdańskiej marinie.

Regaty o Puchar Mariny GdańskPo zmaganiach na wodzie, w sobotę 15 czerwca o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert szantowy na scenie ustawionej w Marinie Gdańsk. Wystąpi popularny Kamil Badzioch wraz z zespołem. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodami! Organizatorzy przewidzieli również smaczny poczęstunek dla wszystkich załóg.
Po zakończeniu koncertu na scenie widzowie będą mieli okazję obejrzenia filmu na specjalnym telebimie umieszczonym na scenie. Od godziny 22.00 w ramach projektu Kinomobilizacja 2013 odbędzie się bezpłatna projekcja megahitu kinowego pt.: ATLAS CHMUR /Cloud Atlas/ reż. Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski, produkcja USA 2012 wyk. Tom Hanks, Halle Berry.

Od godziny 22.00 swoje progi otwiera dla żeglarzy Klub Morza Zejman, gdzie impreza, przy dźwiękach muzyki i smacznym jedzeniu, trwać będzie do rana.

W niedzielę 16 czerwca na nabrzeżu przy Centralnym Muzeum Morskim dla wszystkich żeglarek, żeglarzy oraz ich przyjaciół będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć relaksujących po poprzednim wieczorze żeglarskim, które przygotowują ich do niedzielnych zmagań. Profesjonalne instruktorki z Centrum Jogi i Pilates w Gdyni zapewnią wszystkim udane rozpoczęcie dnia!
O profesjonalizm przeprowadzenia zawodów dbać będzie zespół sędziowski na czele z Barbarą Grabarz – sędzią PZŻ klasy państwowej oraz Przewodniczącą Prezydium Pomorskiego OKS.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>