Roland Garros już bez Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.06.2014

Roland Garros już bez Polaków

Tegoroczny wielkoszlemowy turniej Roland Garros już bez Polaków. Ostatnim naszym reprezentantem we francuskiej imprezie był Łukasz , który przegrał dzisiaj ćwierćfinałowy gry podwójnej.

RG2014logo

Kubot wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem został wyeliminowany z dalszych występów przez duet Gołubiew-Groth. ćwierćfinałowe zakończyło się wynikiem 3:6, 3:6 i trwało godzinę i dwie minuty. Mimo że polsko-szwedzka para była stawiana w roli faworyta, dość łatwo i szybko przegrała z Kazachem i Australijczykiem. Co ciekawe, zwycięzcy dzisiejszego pojedynku nie dość, że odnieśli życiowy sukces w deblu, to wystąpili ze sobą po raz pierwszy.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania aż do ósmego gema był dość wyrównany, jeśli chodzi o wygrane gemy serwisowe. Obie pary bowiem nie miały żadnych break pointów. Dopiero przy stanie 4:3 dla Gołubiewa i Grotha doszło do premierowego przełamania. Kazach i Australijczyk następnie wygrali swojego gema serwisowego i zwyciężyli pierwszą partię.

Przebieg drugiego do siódmego gema był bardzo podobny do wydarzeń z pierwszego seta, mianowicie obie pary wygrywały własne podania przekonująco. W siódmym gemie podanie stracił duet Kubot-Lindstedt i było to pierwsze przełamanie w drugim secie oraz drugie w cały meczu. Potem rywale zwiększyli przewagę na 5:3. Później przyszła pora na gem serwisowy Polaka i Szweda. Spisali się w nim źle, ponieważ przeciwnicy mieli już 40:30 i piłkę meczową. Co prawda, Kubot i Lindstedt zdołali wyrównać i nawet mieli szansę na doprowadzenie do stanu 4:5, ale przy drugiej piłce meczowej Gołubiew i Groth już nie popełnili błędu i wygrali drugą partię a zarazem całe spotkanie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>