Bean Boots - buty dla myśliwych coraz bardziej pożądane | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.12.2014
Moda | Autor: Redakcja

Bean Boots – buty dla myśliwych coraz bardziej pożądane

LL Bean to amerykańska firma z ponad stuletnią tradycją. Założona w 1912 roku przez Leona Leonwood Bean istnieje nieprzerwanie, w dodatku jej produkty cieszą się coraz większą popularnością. Dziś LL Bean to duży, liczący się na świecie koncern, z rocznym obrotem przekraczającym 1,5 mld dolarów. Jego flagowym produktem są buty „Bean Boots” – pierwotnie przeznaczone dla myśliwych, dziś coraz częściej noszone na co dzień.

llbean-1

Charakterystyczne buty w dolnej części pokryte są gumą, co powoduje, że są nieprzemakalne, z kolei ich górna część jest skórzana. Są produkowane ręcznie, co sprawia, że ich trwałość jest bardzo wysoka. Ciekawostką jest , iż LL Bean oferuje swoim klientom możliwość naprawy zniszczonych butów, z czego klienci przywiązujący się do obuwia chętnie korzystają. Zdarza się, że do firmowego warsztatu szewskiego trafiają buty mające kilkadziesiąt lat, które po naprawie wracają do właściciela.

Co można powiedzieć o Bean Boots? Z pewnością to, że że są charakterystyczne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, co jest wartością samą w sobie. Gdy dodatkowo uzmysłowimy sobie, że mamy do czynienia z producentem, który na rynku istnieje od ponad stu lat, za którym stoi tradycja i doświadczenie, nie dziwi fakt, że produkowane przez niego obuwie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i staje się po prostu modne i pożądane.

Na polskim rynku marka nie jest jeszcze szczególnie znana i rozpoznawalna, ale bardzo prawdopodobne, że moda na charakterystyczne „gumowe buty” do nas także przybędzie.

Poza butami firma produkuje kurtki, koszule, swetry, torby, akcesoria dla wędkarzy, myśliwych, sprzęt i akcesoria sportowe i wiele, wiele innych. W sumie ponad 150 tys. produktów.

Jak każdy duży koncern, tak również LL Bean ma własne laboratirium badawcze, którego celem jest testowanie prototypowych produktów zanim trafią do masowej produkcji.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika