Pechowa przegrana Lechii. Hit dla Legii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.03.2017

Pechowa przegrana Lechii. Hit dla Legii

W niedzielnym hicie 26 kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała 1:2 z Legią Warszawa. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po samobójczym trafieniu Adama Hlouska w 49 minucie. Do wyrównania doszło w 58 minucie. Gola zdobył wprowadzony dwie minuty wcześniej Michał Kucharczyk. Zwycięską bramkę w 87 minucie strzelił również Kucharczyk i tym samym goście wracają do stolicy z trzema punktami.

W związku z trzecią porażką z rzędu Lechia spadła na 4 miejsce. W tabeli wciąż prowadzi Jagiellonia Białystok. Legia awansowała na drugą pozycję, trzeci zaś jest Lech, który dziś zremisował bezbramkowo z Górnikiem Łęczna.

Poza tym na Stadionie Energa padł dziś rekord frekwencji. Ponad 37 tysięcy kibiców zjawiło się na gdańskim obiekcie.

LECHIA: Kuciak – Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak –  Joao Nunes (58. Sławczew), Krasić, Wolski (80. Mak), Haraslin (70. Flavio) – Kuświk, M. Paixao

LEGIA: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Hamalainen (56. Kucharczyk), Odidja-Ofoe, Guilherme (90+2. Szymański) – Radović (90. Rzeźniczak)

Sędzia główny: Daniel Stefański

Żółte kartki: Wojtkowiak, Janicki, Sławczew; Dąbrowski, Guilherme

Widzów: 37 720