Przycupnij na chwilę... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.07.2016

Przycupnij na chwilę…

Wielu z nas szuka, momentów gdzie może odpocząć od codziennej pracy. Poszukujemy czegoś w internecie, sięgamy po ciekawą książkę, robimy ciekawe zdjęcia czy idziemy na spacer do lasu. Niestety nie zawsze uda się nam wypocząć tak do głębi, ale jest takie miejsce gdzie jest to możliwe.

wieczor

My, ludzie w biegu, rzadko myślimy o poważnych sprawach, albo na odwrót, nie ma w nas harmonii, wewnętrznego pokoju i świętej obojętności. Jest miejsce, gdzie można to osiągnąć R1; to wieczory chwały.  Wieczór chwały został zainicjowany przez zespół Skaldowie, gdzie wierni chwalą Boga śpiewem, w zamian Pan wylewa na nich morze swych łask. Wspólnoty charyzmatyczne coraz częściej, sięgają do tego rodzaju panewangelizacji, której zadania są takie, aby po pierwsze przybliżyć człowieka do Boga, a po drugie, aby człowiek doświadczył uzdrowienia, darmo danego przez Wszechmogącego.

We Włocławku wspólnota charyzmatyczna „Tabita”, skutecznie wraz z ekipą ze Zduńskiej Woli, organizuje pt. „Wieczór Chwały”. Kolejna edycja spotkania odbędzie się w piątek 5 lipca o godzinie 19.30. ma swój wieczór, w którym Bóg może posłuchać jak lud uwielbia Go swoim językiem, śpiewem, w Warszawie to samo i w wielu wielu innych miastach uwielbienie staje się faktem i  przyciąga coraz więcej „fanów” tego rodzaju modlitwy.

Cała Polska szaleje na wieczorach chwały, nie są to tylko przy gitarce. To coś więcej, to rodzaj modlitwy. Krąży w Kościele anegdota, że jeśli śpiewasz na chwałę Boga to dwa razy się modlisz, a jak fałszujesz to tak jakbyś potroił swoją modlitwę. Wiele na to wskazuje, że Wieczory Chwały zawitają nad Wisłę na dłużej. Przede wszystkim, klimat tych spotkań potrafi zaciekawić, nawet największego sceptyka. Wspólnoty charyzmatyczne, mają z wieczorów, wymierne korzyści, np. wzrost ilości członków uczęszczających na spotkania.

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika