NIK to dziś najbardziej rzetelne źródło wiedzy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.08.2015

NIK to dziś najbardziej rzetelne źródło wiedzy

Zamiast czytać gazety i oglądać wiadomości telewizyjne, znacznie lepiej poczytać raporty Najwyższej Izby Kontroli. Oczywiście, jeśli zależy nam na obiektywnym spojrzeniu na rzeczywistość i realnej ocenie stanu państwa.

kwiatkowski

„Staże, szkolenia, roboty publiczne czy prace interwencyjne w niewielkim stopniu przyczyniają się do aktywizacji osób bezrobotnych” – informuje najnowszy raport NIK. Wcześniej w rzetelny sposób informował o dostępie do służby zdrowia, stanie dróg, skuteczności edukacji i wielu innych kluczowych dla naszego kraju obszarach.

Informacje są rzetelne, bo stoi za nimi instytucja poważna, nieskompromitowana, a wnioski wynikające z raportów w zasadzie pokrywają się z tym, co o stanie państwa sądzi większość naszych obywateli. Tyle tylko, że obywatele operują przypuszczeniami, a NIK operuje faktami.

NIK działa zupełnie inaczej niż tradycyjne media, które od świata polityki są uzależnione w szczególny sposób. Zamiast skupić się na rzetelności, realizują często zadanie propagandowe i to w sposób wręcz karygodny.

powołaniu na szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO, komentatorzy polityczni mieli ogromne obawy, czy będzie on w stanie „zapomnieć” z jakiej formacji politycznej się wywodzi i stanie się rzetelnym urzędnikiem państwowym.

Okazuje się, że był w stanie. NIK pod jego kierownictwem jest instytucję rzetelną, funkcjonującą w sferze pozapolitycznej i nic nie wskazuje na to, aby wpływom politycznym mógł ulegać. To spora zasługa byłego ministra sprawiedliwości, którzy, wiele na to wskazuje, jest dziś jednym z niewielu państwowców, czyli ludzi, którzy ponad własne ambicje stawiają dobro kraju. Oby tak było jak najdłużej.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Marcin pisze:

    Może i jest to rzetelne źródło informacji. Mam wrażenie, że zupełnie ignorowane. Władze traktują raporty NIK jak niepoparte niczym plotki. Czy od kilku lat wywołały jakiekolwiek działanie?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika