Anabolikowe podziemie w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.06.2013

Anabolikowe podziemie w Gdańsku

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji uderzyli w zorganizowaną grupę zajmującą się nielegalnym obrotem anabolikami. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do 5 pomieszczeń – magazynów, gdzie zabezpieczyli duże ilości farmaceutyków. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 44 i 47 lat, którzy nielegalnie wprowadzali te środki do obrotu.

Anabolikowe podziemie w Gdańsku

Wczoraj dokładnie o godzinie 6 rano 20 policjantów z Gdańska i Krakowa weszło do pięciu mieszkań, gdzie miały znajdować się magazyny z anabolikami. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli kilkadziesiąt kartonów ze środkami o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolność organizmu. W trakcie tych działań mundurowi zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej, którzy nielegalnie wprowadzali do obrotu te środki.

(Fot. Gdańsk)

Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, trzy samochody (audi A4, opel corsa i honda civic), których wartość oszacowano na ok. 60 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe.

Zatrzymane osoby odpowiedzą przed sądem za naruszenie ustawy o prawie farmaceutycznym oraz za pranie brudnych pieniędzy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

To już kolejne uderzenie w podziemie anabolikowe. W trakcie poprzedniej realizacji policjanci zatrzymali 23 osoby, zabezpieczyli bardzo duże ilości środków dopingujących, zarekwirowali na poczet przyszłych kar i grzywien ok. 500 tysięcy złotych, luksusowe samochody (bmw, audi, mercedesa, nissana i vw), których wartość oszacowano na ok. 900 tysięcy złotych.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Bartosz pisze:

    Ale się wykazali,kto chce ten się kuje kto nie chce nie kuje proste.Niech się lepiej zajmą tymi gangsterami z wiejskiej którzy w legalny sposób okradają społeczeństwo.

  2. tomtom pisze:

    co komu szkodzą sterydy? niech się buce zajmą dragami i innymi prawdziwymi przestępstwami.. muzyka w tle filmiku też żenada. polska policja to żenada, potrafią tylko pchać łapy tam, gdzie nie powinni i wypisywać mandaty za prędkość. pffff

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika