Bezpieczne powroty z wakacji – gdyńscy policjanci będą kontrolować | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.09.2012

Bezpieczne powroty z wakacji – gdyńscy policjanci będą kontrolować

Policjanci z gdyńskiej drogówki rozpoczynają działania, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu z letnich wakacji.

Policjanci z gdyńskiej drogówki rozpoczynają działania, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu z letnich wakacji. (Fot. Gdańsk)

Ostatnie dni sierpnia upływają pod znakiem pięknej i słonecznej pogody, wspólnie zadbajmy więc o to, aby policyjne kontrole drogowe nie okazały się w tym czasie zimnym prysznicem zarówno dla kierowców jak i pieszych poruszających się w pobliżu dróg.

Kontroli podlega także rodzaj paliwa znajdujący się w samochodowych bakach. Policjanci sprawdzają, czy auta nie są zasilane np. olejem opałowym. (Fot. Gdańsk)

Koniec wakacji tradycyjnie wiąże się ze zwiększonym ruchem ulicznym. Powracający z urlopów mieszkańcy jak i opuszczający Gdynię turyści coraz częściej spotykają się na drogach, co w konsekwencji sprawia, że wyludnione latem ulice powoli zapełniają się. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, gdyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w najbliższych dniach będą w zwiększonym zakresie kontrolowali kierowców i ich pojazdy.

Szczególną uwagę mundurowi zwracają na stan trzeźwości kierowców. (Fot. Gdańsk)

Na żadną taryfę ulgową nie mogą liczyć piraci drogowi, którzy w niczym nieuzasadnionym pośpiechu przekraczają dozwoloną prędkość, podróżują bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub poruszają się niesprawnymi autami.

Szczególną uwagę mundurowi zwrócą także na stan trzeźwości kierowców. Każdej doby na terenie Gdyni dokonywanych jest kilkaset kontroli stanu trzeźwości wśród kierujących pojazdami, dlatego jedynym sposobem na uniknięcie kłopotów z tym związanych jest zachowanie trzeźwości wsiadając za kierownicę.

Policjanci przypominają, że osoby poruszające się po drogach pieszo także są zobowiązane do przestrzegania przepisów ruchu. Przechodzenie przez jezdnię przy czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych może spotkać się z represją w postaci mandatu.

Mając w pamięci najwspanialsze przeżycia związane z sezonem wakacyjnych urlopów, zadbajmy o to, aby przetrwały one cały rok, aż do następnego lata. Nie warto spieszyć się z powrotem do domu, ryzykując, że nasi najbliżsi nie będą mieli od kogo wysłuchać wspomnień, a jedyne co pozostanie to pamiątkowe fotografie.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika