Bił młotkiem w głowę. Grozi mu dożywocie. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.08.2012

Bił młotkiem w głowę. Grozi mu dożywocie.

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który bił młotkiem po głowie 53-letnią kobietę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Teraz grozić mu może nawet dożywocie.

Wczoraj około godz. 22.00 dyżurny komendy policji w Kościerzynie otrzymał informację o tym, że w jednym w garaży na terenie miasta leży zakrwawiona . Na miejsce natychmiast skierował patrol. Policjanci zastali tam przytomną około 50-letnią kobietę z widocznymi obrażeniami głowy oraz 70-letniego mężczyznę.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała 53-latkę do szpitala. Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia. Zbadali również trzeźwość uczestników zajścia. Alkomat wykazał 1,5 promila u mężczyzny. Kobiecie w szpitalu pobrano do badania krew.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że para piła razem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna chwycił za młotek i uderzył nim kilkakrotnie kobietę w głowę.

70-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany przez prokuratora, który zdecyduje o postawieniu mu zarzutów.

Najprawdopodobniej odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co grozić mu może nawet dożywocia.

(KWP)

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>