Chciał ukraść 16 opakowań kawy z supermarketu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.07.2012

Chciał ukraść 16 opakowań kawy. Po raz drugi.

Do policyjnego aresztu trafił 22-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego podejrzany o kradzieże sklepowe. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak z supermarketu chciał ukraść 6 opakowań kawy wartych 350 zł. Okazało się, że dzień wcześniej w tym samym sklepie łupem sprawcy padła również kawa.

Amator kawy, który chciał ukraść 6 opakowań tego produktu, został zatrzymany przez policję. (Fot. Gdańsk)

Wczoraj pracownik ochrony jednego z supermarketów, zadzwonił na numer alarmowy policji i poinformował dyżurnego, że ujął mężczyznę, który chciał ukraść towar.

z komisariatu na Przymorzu pojechali na miejsce i zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zdjął z półek 6 opakowań kawy wartych 350 zł, schował do reklamówki, a następnie próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za ten towar.

Analiza monitoringu sklepowego wykazała, że 22-latek był w tym samym sklepie dzień wcześniej. Wtedy ukradł także 6 opakowań kawy takiej samej wartości.

Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy, a w organizmie miał prawie promil alkoholu. Kiedy 22-latek wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty za obie kradzieże. W przeszłości mężczyzna był już kilkakrotnie karany za to przestępstwo.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika