Człuchów: Nożownik w sklepie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.10.2012

Człuchów: Nożownik w sklepie

Na dwa miesiące do aresztu trafił 24-letni mieszkaniec gminy Czarne, który nożem groził ekspedientce. Napastnik wszedł do sklepu i zażądał pieniędzy. Łupem przestępcy padło 1100 zł i kilka paczek papierosów. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Groził nożem ekspedientce. (Fot. Gdańsk)

z Czarnego zatrzymali 24-letniego mieszkańca tej gminy podejrzewanego o dokonanie rozboju na ekspedientce. Funkcjonariusze wnioskowali o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Wczoraj w Człuchowie zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Nóż został znaleziony. (Fot. Gdańsk)

Jak ustalili w miniony piątek przed godz. 21.00 do sklepu spożywczego wszedł młody mężczyzna w kominiarce. Przyłożył ekspedientce nóż do klatki piersiowej i grożąc zabójstwem zażądał pieniędzy. Przerażona kobieta dała mu ok. 1100 zł. Mężczyzna ukradł jeszcze kilka paczek papierosów i uciekł.

z Czarnego szybko ustalili i zatrzymali sprawcę zdarzenia. W jednej ze studzienek ściekowych na terenie funkcjonariusze znaleźli nóż, którym 24-latek najprawdopodobniej posłużył się w czasie przestępstwa. Mężczyzna odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika