Fałszywy adwokat | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.10.2013

Fałszywy adwokat

z Osowej zatrzymali 27-letniego oszusta. Mężczyzna przez Internet poznał 27-letnią mieszkankę Gdańska. Twierdził, że jest adwokatem ale okazał się jednak oszustem i złodziejem, karanym w przeszłości za różne przestępstwa. Gdy u niej zamieszkał okradł ją na kwotę prawie 3 tys. zł. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Fałszywy adwokat

Kilka dni temu do policjantów z Osowej zgłosiła się mieszkanka Gdańska twierdząc, że została okradziona przez mężczyznę, który z nią zamieszkiwał. Ukradł sprzęt komputerowy wartości ok. 3 tys. zł. i wyjechał, jak twierdził w podróż służbową. 27-latek twierdził, że jest adwokatem.

Kryminalni z komisariatu szybko ustalili, że mężczyzna jest recydywistą, karanym za oszustwa i kradzieże. W ubiegłym roku opuścił zakład karny. Od tamtego czasu ciągle zmieniał swoje miejsce zamieszkania. Jak się okazało, za daleko nie wyjechał. Trafił w ręce policjantów w piątek wieczorem na jednej z ulic Gdańska. Kryminalni w jednym z lombardów odnaleźli skradziony przez niego sprzęt.

Niewykluczone, że tego typu kradzieży może mieć więcej na swoim koncie.

W niedzielę sąd zastosował wobec 27-latka areszt na okres trzech miesięcy. Z uwagi na fakt, iż w przeszłości sprawca był już karany za przestępstwa podobne, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika