Gdańsk: 700 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.03.2013

Gdańsk: 700 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali dwa nielegalne magazyny tytoniu. W pomieszczeniach, które przeszukali funkcjonariusze było prawie 700 kg tej używki.

Gdańsk: 700 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Udaremniając wprowadzenie tytoniu do obrotu, zapobiegli oni stratom na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ok. pół miliona złotych. Ponadto zatrzymani w tej sprawie mężczyźni mieli przy sobie narkotyki. Za posiadanie i obrót narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obiegu nielegalnego tytoniu można trafić do więzienia na 2 lata.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przeprowadzili w ciągu kilku ostatnich dni operację dotyczącą rozpracowania zorganizowanej grupy, zajmującej się handlem narkotykami oraz nielegalnym obrotem tytoniem. Szeroko zakrojone działania przeprowadzono na terenie powiatu puckiego. Efektem przeprowadzonej akcji jest zatrzymanie 6 mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder oraz zabezpieczenie w magazynach należących do tych osób ponad 680 kg. tytoniu bez akcyzy i urządzeń służących do przetwarzania tej używki. Wartość tego towaru szacuje się na kwotę około 300 tys. złotych. Przechwytując nielegalny tytoń, funkcjonariusze udaremnili wprowadzenie go do obrotu i dzięki temu zapobiegli stratom szacowanym na ok. pół miliona złotych, mogącym wyniknąć z uszczupleń podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa.

W trakcie przeszukania użyto psa ze straży granicznej, który odnalazł 350 gram marihuany i 20 gram amfetaminy. Zabezpieczony został również należący do mężczyzn o wartości blisko 700 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec trzech mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie i obrót narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obiegu nielegalnego tytoniu można trafić do więzienia na 2 lata.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika