Jaguar i Porsche ukryte w naczepie TIR-a | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.08.2014

Jaguar i Porsche ukryte w naczepie TIR-a

Jaguara i o łącznej wartości miliona złotych odzyskali w środę funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. kilkadziesiąt godzin wcześniej zostały skradzione w Niemczech. Przewoził je w naczepie tira 50-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mężczyznę zatrzymano.

porsche

Patrol strażników granicznych i Policji skontrolował ciężarówkę w Kazimierzowie na drodze krajowej nr 7. 50-letni kierowca wiózł w naczepie wyprodukowanego w tym roku i ubiegłorocznego Jaguara F-Type. Oba nie miały tablic rejestracyjnych. Jak wykazało sprawdzenie w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS), zaginął swojemu niemieckiemu właścicielowi w poniedziałek, a Porsche – we wtorek.

jaguar

W środę samochody wpadły w ręce strażników granicznych, którzy ustalili, że luksusowe auta najprawdopodobniej miały trafić za wschodnią granicę. Ich łączną wartość szacuje się na milion złotych. 50-letni kierowca został zatrzymany w związku z podejrzeniem umyślnego paserstwa, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika