Jest afera w Komendzie Głównej Policji. CBA donosi do prokuratury. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.08.2012

Jest afera w Komendzie Głównej Policji. CBA donosi do prokuratury.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez byłego i obecnych funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji. Sprawa dotyczy możliwych nieprawidłowości w związku z rozstrzygnięciem przetargu na zakup usługi Help Desk.

Od 4 maja 2012 r. CBA prowadzi kontrolę w Komendzie Głównej Policji. dotyczy sprawdzenia wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-201. W pierwszej kolejności badano zamówienia związane z usługą Help Desk.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami CBA przekazało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w trakcie realizowania przetargu na zakup usługi Help Desk. Obejmuje ono byłego i obecnych funkcjonariuszy Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. W zawiadomieniu przekazanym do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Biuro podnosi także w wątpliwość zasadność i celowość zakupu usługi.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>