Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.02.2013

Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich

zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W specjalnie przygotowanej szafie, wyposażonej w odpowiednie naświetlenie i wentylację, funkcjonariusze znaleźli 5 doniczek z krzakami marihuany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli też słoiki i kartony wypełnione suszem konopi.

Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich

zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej ustalili, że w jednym z gdańskich mieszkań prowadzona jest hodowla marihuany. W środę wieczorem zapukali do drzwi mieszkania 39-latka. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 5 doniczek z krzakami marihuany wysokości ok. 90 cm, 2 słoiki i 3 kartony wypełnione suszem konopi indyjskich oraz wagę elektroniczną. Jak się okazało gdańszczanin w specjalnie przygotowanej szafie, wyposażonej w odpowiednie naświetlenie i wentylację, uprawiał ziele konopi, które następnie zbierał i suszył.

Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich

Zatrzymany 39-letni właściciel nielegalnej hodowli trafił do policyjnego aresztu. Za uprawianie znacznej ilości ziela konopi i wytwarzanie z niego środków odurzających mężczyzna usłyszał zarzuty.

Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich

W piątek sprawca został przesłuchany przez prokuratora, który zadecydował o zastosowaniu dozoru policji wobec podejrzanego.

Kolejna domowa uprawa konopi indyjskich

Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>