Korupcja w gdańskim magistracie. Afera zatacza coraz szersze kręgi | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.12.2014

Korupcja w gdańskim magistracie. Afera zatacza coraz szersze kręgi

Afera korupcyjna w gdańskim magistracie zatacza coraz szersze kręgi. Zarzuty korupcyjne ma już kilkadziesiąt osób. Początkowo zarzuty usłyszało 6 osób. Dziś z zarzutami jest już 27 osób.

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Śledztwo w sprawie korupcji przy przyznawaniu mieszkań komunalnych prowadzi Apelacyjna w Gdańsku. W dalszym ciągu analizowana jest dokumentacja w Urzędzie Miejskim w Gdańsku oraz w Gdańskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych. To w tych dwóch instytucjach miało dochodzić do procederów korupcyjnych.

– Od widma korupcji Gdańsk od lat nie może się uwolnić – mówią gdańszczanie. – Bardzo negatywnie wpływa to na obraz naszego pięknego miasta.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakłada, że korupcyjnym procederem przyznawania mieszkań komunalnych kierowały osoby na wysokich szczeblach w gdańskim urzędzie. Być może chodzi tu nawet o samo kierownictwo urzędu.

Śledztwo jest rozwojowe. Na obecnym etapie trudno jest jednoznacznie oszacować rozmiar strat finansowych, na jakie narażono miejski budżet.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika