Korupcja w gdyńskim magistracie. Na razie zatrzymano jednego urzędnika | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.06.2014

Korupcja w gdyńskim magistracie. Na razie zatrzymano jednego urzędnika

Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali pracownika gdyńskiego magistratu, którego podejrzewają o spowodowanie co najmniej 350 tys. zł. strat w budżecie miasta. Nieprawidłowości były związane z system opłat w strefie płatnego parkowania. Za przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi 10 lat więzienia.

Korupcja w gdyńskim magistracie. Narazie zatrzymano jednego urzędnika

Policjanci z Wydziału Do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w poniedziałek urzędnika Strefy Płatnego Parkowania gdyńskiego magistratu. To 45-letni mieszkaniec Gdyni, którego śledczy podejrzewają o to, że naraził na stratę co najmniej 350 tys. złotych. Nieprawidłowości były związane z system opłat w strefie płatnego parkowania.

Policjanci zebrali w tej sprawie dowody i przesłuchali świadków, co pozwoliło prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie przedstawić mężczyźnie zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

Dzisiaj sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika