Laserem oślepiał pilotów przelatujących śmigłowów. Mogło skończyś się katastrofą | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.09.2014

Laserem oślepiał pilotów przelatujących śmigłowów. Mogło skończyś się katastrofą

Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który to od paru tygodni wiązką lasera śmigłowców z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Babich Dołach. Mężczyźnie przedstawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego katastrofy w ruchu powietrznym, grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Laserem oślepiał pilotów przelatujących śmigłowów. Mogło skończyś się katastrofąW dniu 01.09.2014 w godzinach nocnych Dyżurny KPP w Pucku przyjął zgłoszenie od Oficera Dyżurnego 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Babich Dołach o oślepianiu wiązką laserową pilotów śmigłowca w rejonie miejscowości Gnieżdżewo. Skierowani na miejsce zatrzymali w chwili, gdy kierował wiązkę lasera w kierunku znajdującego się nad nim śmigłowca.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego katastrofy w ruchu powietrznym, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tys. zł.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>