Ledwo uszedł z życiem. Bale drewna mogły go zmasakrować | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.05.2013

Ledwo uszedł z życiem. Bale drewna mogły go zmasakrować

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy ciężarówki scania, który poprzez niewłaściwie zabezpieczony ładunek mógł doprowadzić do groźnego wypadku na drodze W214 z Lęborka do Cewic.

Ledwo uszedł z życiem. Bale drewna mogły go zmasakrować

Policjanci z Lęborka poszukują kierowcy samochodu ciężarowego scania o nr rej. GSL26WL, który 9 mają b.r. przewożąc bale drewna, omal nie doprowadził do poważnego wypadku drogowego. Kierowca scani prawdopodobnie nieprawidłowo zabezpieczył przewożony ładunek i w trakcie jazdy drogą W214 w miejscowości Rybki jedna z dużych bali drewna spadła z naczepy i omal nie uderzyła w jadący z przeciwka samochód osobowy. Całe zdarzenie przypadkowo nagrał kierowca osobówki, w kierunku której leciała rozpędzona kłoda drewna i minęła jego samochód o kilka centymetrów. Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie zauważył co się stało i pojechał dalej bez zatrzymywania.

Trwają wzmożone czynności policji zmierzające do ustalenia kierowcy scani, który odpowie zgodnie z Kodeksem Prawo o Ruchu Drogowym za nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika