Morderstwo milionerki – córka ofiary i jej mąż -Wojciech Janowski - aresztowani | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.06.2014

Morderstwo milionerki – córka ofiary i jej mąż -Wojciech Janowski – aresztowani

Spektakularny zwrot w śledztwie zamordowanej Heleny Pastor. Monakijska policja aresztowała 23 podejrzanych, w tym najbliższych krewnych 77-latki.

Miejsce zamachu na Helen Pastor. 77-latka i jej kierowca zostali śmiertelnie ranieni. Wśród podejrzanych córka ofiary.

Miejsce zamachu na Helen Pastor. 77-latka i jej kierowca zostali śmiertelnie ranieni. Wśród podejrzanych córka ofiary.

Nowe ustalenia w śledztwie w sprawie zabójstwa bizneswomen Hélène Pastor: Według doniesień francuskich mediów, córka Pastor i jej mąż zostali aresztowani.

Jak donosi agencja informacyjna AFP w sumie zatrzymano 23 podejrzanych w Nicei, Marsylii i Rennes. Magazyn „Le Point” poinformował, że zarówno zleceniodawca jak i sami sprawcy zostali aresztowani. Córka zamordowanej, Sylwia Pastor, została według prokuratora Brice`a Robina zatrzymana ze względu na śledztwa. Odkryto, że na konto jej męża, Wojciecha Janowskiego, który jest honorowym konsulem Polski w Monako, wpłynęły „podejrzane pieniądze”.

Policja podejrzewa Janowskiego o kontakt z dwoma „mężczyznami w średnim wieku”, uznanymi za podejrzanych. Jednakże nie ma dowodów na związki zięcia Pastor z nimi. Motyw zabójstwa nadal pozostaje niejasny.

Obaj podejrzani zostali zatrzymani w pobliżu miejsca zbrodni. Przeprowadzono wizję lokalną, zabezpieczono ślady DNA w hotelu w Nicei, gdzie przebywali podejrzani. DNA jednego ze sprawców zostało zidentyfikowane przez policję francuską w jej bazie danych.

77-letnia bizneswomen została poważnie raniona strzałem z pistoletu 6 maja w Nicei. Także jej kierowca Mohamed Darwich został poważnie ranny. Oboje zmarli potem w szpitalu z powodu rozległych obrażeń.

Zamaskowanemu sprawcy i jego wspólnikowi udało się uciec. Pastor była spadkobierczynią dynastii nieruchomości. Jej budynki w Księstwie szacowane są na miliony. Spekulowano, że być może w zamieszana jest włoska mafia. Dziadek Pastor pochodził z Włoch.

Pastor w dniu zamachu odwiedziła w nicejskim szpitalu jej syna Gildo Pastor Pallanco, szefa fabryki samochodów sportowych Venturi. W lutym br. zmarł natomiast brat Heleny Pastor, Michel, który wiele lat był prezesem klubu piłkarskiego AS Monaco.

Majątek rodzinny jest starannie strzeżoną tajemnicą. W niewielkim każdy metr kwadratowy jest wart fortunę. Zabójstwem wstrząśnięci byli także książę Monako Albert II i premier Michel Roger.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika