Początek roku szkolnego. Rusza policyjna akcja Bezpieczna Droga do Szkoły | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.09.2012

Początek roku szkolnego. Rusza policyjna akcja Bezpieczna Droga do Szkoły.

Dzisiejszy dzień to dla wielu uczniów pierwsze spotkanie ze szkołą. Niektórzy z nich po raz pierwszy staną się samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. (Fot. KWP Gdańsk)

To wielkie wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale i dla zmotoryzowanych użytkowników dróg. Dorośli będą musieli zwiększyć uwagę w trakcie jazdy samochodem i wzmóc ostrożność w rejonach placówek szkolnych.

naszych milusińskich na drodze, przeprowadzą akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Na spotkaniach z dziećmi, rodzicami i nauczycielami funkcjonariusze będą przypominać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem tej akcji jest ograniczenie zdarzeń w ruchu drogowym z udziałem osób małoletnich, a w szczególności uczniów klas I – IV szkół podstawowych.

Od 03 do 07 września br. we wszystkich powiatach województwa pomorskiego obejmą nadzorem jak największą ilość szkół. Szczególną uwagę zwrócą na rejony placówek, gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego oraz zagrożonych wypadkowością.

przeprowadzą akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”. (Fot. KWP Gdańsk)

dokonają sprawdzenia dróg w pobliżu szkół w zakresie poprawności oznakowania pionowego i poziomego z uwzględnieniem oznakowania przejść dla pieszych, sprawdzą obszary widoczności na drogę i otoczenie, zarówno od strony pieszych jak i kierujących. Wszelkie uwagi będą niezwłocznie kierowane do właściwych zarządców dróg.

Funkcjonariusze drogówki będą zdecydowanie i stanowczo reagować na przypadki wykroczeń w relacji pieszy – kierujący. Nierzadko jesteśmy świadkami wyprzedzania na przejściu dla pieszych czy omijania pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić przechodniów. Takie zachowanie dorosłych jest śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci.

będą spotykać się z nauczycielami, rodzicami i dziećmi, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. (Fot. KWP Gdańsk)

Ponadto, w całym woj. pomorskim będą spotykać się z nauczycielami, rodzicami i dziećmi, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególna uwaga będzie skierowana na pierwszoklasistów, którzy dopiero stają się aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego. Przekazana dzieciom elementarna wiedza nt. zasad bezpiecznego poruszania się po drogach ma je uczulić na zagrożenia i wpoić zasady właściwego zachowania na drodze. Na spotkaniach wręczane będą specjalnie przygotowane pakiety edukacyjne oraz elementy odblaskowe w ramach programu „ z Grupą LOTOS”. Kampania ta trwa nieprzerwanie od 2001 roku. Przez ten czas w ręce dzieci trafiło ponad 100 tys. zestawów do nauki zasad ruchu drogowego.

Inauguracja programu na rok 2012/2013 już w najbliższy piątek, 07 września, w Szkole Podstawowej Nr 4 w Gdańsku przy ul. Łąkowej 61. Zaczynamy o godz. 9:00.

(KWP Gdańsk)

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>