Złodzieje kabli telefonicznych zatrzymani w Człuchowie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.06.2012

Podejrzany golf załadowany kablami

Ukradli przewody telefoniczne o prawie 200 tys. złotych. Łup przewozili volkswagenem golfem.

Policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie licznych kradzieży i włamań na terenie powiatu człuchowskiego. Szajka zajmowała się przede wszystkim kradzieżami kabli linii telekomunikacyjnych. Wartość skradzionych przewodów to prawie 200 tys. złotych. Teraz zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Skradzione kable upchnęli do volkswagena golfa. (Fot. KWP)

Policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn, którzy w okresie od grudnia 201 r. do dnia zatrzymania dokonali licznych kradzieży kabli linii telekomunikacyjnych i włamań do pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu człuchowskiego.

Wartość skradzionych kabli oszacowano na około 200 tys. zł. (Fot. KWP)

Czterech mężczyzn policjanci zatrzymali na gorącym uczynku w minioną środę (30 maja br.). Funkcjonariusze patrolujący tereny, gdzie dochodziło do kradzieży przewodów telekomunikacyjnych zauważyli volkswagena golfa załadowanego dużą ilością kabli. Natychmiast zatrzymali samochód do kontroli. Wewnątrz znaleźli dużą ilość przewodów telekomunikacyjnych linii napowietrznej. Zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy jechali autem. Ich dwóch kompanów policjanci zatrzymali na gorącym uczynku, w miejscu gdzie dokonywali kradzieży.

W procederze brał udział pracownik jednego ze skupów złomów. (Fot. KWP)

Śledczy pracujący nad sprawami ustalili, że do szajki zajmującej się kradzieżami napowietrznych linii telekomunikacyjnych należało łącznie osiem osób. Grupa dokonywała też włamań do pomieszczeń gospodarczych i kradła sprzęt i elementy metalowe.

Funkcjonariusze ustalili też, że w procederze brał udział pracownik jednego ze skupu złomów. Pomagał sprawcom kradzieży w sprzedaży skradzionych rzeczy na skupie.

Wartość skradzionych kabli właściciel oszacował na prawie 200 tys. złotych. Policjanci odzyskali kable pochodzące z kradzieży na terenie Człuchowa i Rzeczenicy oraz przedmioty pochodzące z włamań do pomieszczeń gospodarczych.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu człuchowskiego w wieku 7-42 lat. Odpowiedzą za kradzieże i włamania. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 0 lat pozbawienia wolności.

Pracownik skupu złomu odpowie za pomocnictwo w kradzieży. Za takie przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>