Policyjny pościg i strzelanina! Złodzieje samochodów zostali zatrzymani | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.12.2013

Policyjny pościg i strzelanina! Złodzieje samochodów zostali zatrzymani

Gdańscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów na terenie Trójmiasta. Przestępcy trafili w ręce kryminalnych w momencie wywożenia skradzionego auta poza teren województwa pomorskiego. Policjanci zmuszeni byli użyć broni, ponieważ uciekający mężczyzna próbował rozjechać jednego z funkcjonariuszy. Sprawcy wielokrotnie karani byli za kradzieże samochodów, posiadanie broni palnej oraz rozbój. Grozi im do 15 lat.

Policyjny pościg i strzelanina! Złodzieje samochodów zostali zatrzymani

Od kilku miesięcy policjanci z komendy miejskiej zwalczający przestępczość samochodową rozpracowywali nową grupę przestępczą, która zaczęła działać na terenie Trójmiasta. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że w jej skład mogą wchodzić mężczyźni, którzy w przeszłości byli już karani za kradzieże samochodów, posiadanie broni oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

W ubiegłym tygodniu, policjanci przeprowadzili działania wymierzone w tę grupę przestępczą. W nocy z piątku na sobotę na wyjeździe z Gdańska, zaobserwowali A3, które figurowało w policyjnym systemie jako skradzione dzień wcześniej. Za kierownicą tego auta siedział znany im złodziej samochodów. Jakby tego było mało, był on pilotowany był przez mazdę, którą kierował 30-letni gdańszczanin również karany za przestępczość samochodową. Gdy policjanci dali im sygnały do zatrzymania się, ci zaczęli uciekać z dużą prędkością, nie reagując na dawane sygnały i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego mazdą przed wjazdem na autostradę. W tym samym miejscu, 39-letni kierujący próbował rozjechać policjanta. Wówczas funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze. Mężczyzna staranował bramki wjazdowe na autostradę i kontynuował ucieczkę. Na jednym ze zjazdów został zatrzymany. Był bardzo agresywny, przez cały czas stawiał opór.

Obaj przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy ukradli co najmniej siedem samochodów. Jest to jednak początek sprawy i funkcjonariusze sprawdzają wcześniejsze kradzieże. W trakcie przeszukania ich mieszkań i garaży, policjanci zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących ze skradzionych pojazdów. Oprócz odzyskanego A3, na policyjny parking trafiły również samochody należące do zatrzymanych złodziei, które najprawdopodobniej mają przerobione numery identyfikacyjne.

Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mężczyznom grozi do 15 lat.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>