Próbował wyłudzić kredyt, posługując się fałszywymi dokumentami | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.02.2014

Próbował wyłudzić kredyt, posługując się fałszywymi dokumentami

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 29-letnią mieszkankę Pucka, która podrobiła zaświadczenie o zatrudnieniu i w ten sposób chciała wyłudzić kredyt na 48 tys. złotych. O sprawie zawiadomił pracownik instytucji finansowej. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Próbował wyłudzić kredyt, posługując się fałszywymi dokumentami

Wczoraj zarzut usiłowania oszustwa usłyszała 29-letnia mieszkanka Pucka. Sprawą zajmowali się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy otrzymali zgłoszenie od pracownika instytucji finansowej. Śledczy ustalili, że kobieta podrobiła zaświadczenie o zatrudnieniu i na jego podstawie wystąpiła o kredyt w wysokości 48 tys. złotych. Policjanci potwierdzili podejrzenia pracownika odpowiedzialnego za udzielanie kredytu. Okazało się, że kobieta w minioną sobotę złożyła dokumenty ubiegając się o kredyt. 29-latka na zaświadczeniu o zatrudnieniu wpisała dane firmy, w której nie pracowała. W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dokumentację kredytową oraz dwie pieczecie, które mogły posłużyć do podrobienia zaświadczenia.

Z ustaleń śledczych wynika, że za uzyskane w ten sposób pieniądze kobieta zamierzała przeprowadzić remont mieszkania. Teraz policjanci będą sprawdzać czy kobieta mogła narazić na straty inne lub instytucje finansowe.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>