Przewoził broń i narkotyki w samochodzie - dostał dozór policyjny | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.01.2013

Przewoził broń i narkotyki w samochodzie – dostał dozór policyjny

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej zatrzymali 26-latka z Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak funkcjonariusze podczas sprawdzania jego auta znaleźli w jego środku 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na które gdańszczanin nie miał wymaganego zezwolenia. Wczoraj sprawcę przesłuchał prokurator, który zastosował wobec niego dozór policji.

2 z Gdańska trafił do policyjnego aresztu. (Fot. Gdańsk)

W poniedziałek wieczorem na ul. Bethovena policjanci zwalczający przestępczość samochodową postanowili zatrzymać do kontroli volkswagena passata, którym kierował 2 z Gdańska.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód ten może pochodzić z kradzieży. Na widok policjantów kierujący autem próbował uciekać , lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej. (Fot. Gdańsk)

W tracie sprawdzania volkswagena należącego do 26-latka, policjanci wstępnie stwierdzili ingerencję w jego numery identyfikacyjne.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli 25 porcji amfetaminy i dwie sztuki broni palnej, na której posiadanie mężczyzna nie miał zezwolenia.

Samochód jak i znalezione w nim narkotyki oraz broń zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. Po tym jak mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i posiadania narkotyków, prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Mężczyzna był w przeszłości notowany za rozboje i posiadanie narkotyków.

Cała sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci wyjaśniają jej okoliczności.

Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>