Przewoził ponad 6 kg dopalaczy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.08.2015

Przewoził ponad 6 kg dopalaczy

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 27-latka, u którego znaleźli prawie 6 kg dopalaczy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Przewoził ponad 6 kg dopalaczy

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że w pobliżu Kościerzyny młody mężczyzna ma przewozić w samochodzie znaczne ilości niedozwolonych środków odurzających tzw. „nowych narkotyków”.

Przedwczoraj około południa w jednej spod kościerskich miejscowości policjanci zatrzymali 27-latka. W jego samochodzie mundurowi znaleźli 5 kg dopalaczy. W trakcie przeszukania jego domu funkcjonariusze znaleźli kolejne prawie pół kilograma zakazanych substancji.

W pewnym momencie do zatrzymanego mężczyzny przyjechało dwóch 19- latków, którzy zamierzali kupić dopalacze. Oni także zostali zatrzymani. Mieli przy sobie 7 tys. złotych, prawdopodobnie przeznaczonych na zakup nielegalnych środków. Zabezpieczone substancje przekazano do badań laboratoryjnych. badaniach okazało się, że 5 kg to dopalacze, a pozostałe 400 gramów to narkotyki.

Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych substancji to ponad 320 tys. złotych.

28-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika