Sprawca napadów na banki został zatrzymany | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.02.2014

Sprawca napadów na banki został zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z funkcjonariuszami z Chojnic od kilku tygodni pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w jednej z placówek bankowych na terenie Chojnic. Z ustaleń policjantów wynika, że wkrótce potem, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna, dokonał kolejnych napadów na banki na terenie województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

Sprawca napadów na banki został zatrzymany

Praca funkcjonariuszy doprowadziła do wytypowania mężczyzny, którego podejrzewali o popełnienie tych przestępstw. Wczoraj na terenie Starogardu Gdańskiego kryminalni z KWP Gdańsk zatrzymali 23-latka. Tego samego dnia usłyszał zarzut. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

27 stycznia br. tuż godzinie 17.00 dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w banku w centrum miasta. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Jak ustalili, sprawca położył przed obsługą kartkę z żądaniem natychmiastowego wydania pieniędzy i groźbą użycia broni. Zabrał pieniądze i uciekł. Kryminalni zabezpieczyli zapisy monitoringu, które szczegółowo analizowali. Rozpoczęli poszukiwania młodego mężczyzny, szczupłej budowy ciała i wzrostu około 180 cm.

W kolejnych dniach doszło do trzech napadów rabunkowych na terenie województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Wielu policjantów z dużym zaangażowaniem badało okoliczności tych wszystkich zdarzeń.

Ścisła współpraca funkcjonariuszy z KWP w Gdańsku i Chojnic i pozwoliła zebrać mocne dowody w tych sprawach. Na ich podstawie kryminalni wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie tych rozbojów.

Wczoraj w Starogardzie Gdańskim policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 23-latka. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w Chojnicach. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju na placówkę bankową w Chojnicach. Prokurator prowadzący śledztwo zdecyduje o postawieniu kolejnych zarzutów.

Za rozboju grozi 12 lat więzienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika