Strzelił znajomemu prosto w oko | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.01.2013

Strzelił znajomemu prosto w oko

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 22-latka, który strzelił z pistoletu pneumatycznego w stronę 29 – letniego gdańszczanina. W wyniku oddanego strzału, śrut trafił prosto w oko poszkodowanego raniąc go bardzo poważnie. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został operowany. 22-letni sprawca odpowie teraz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

pistolet_pneumatyczny

W poniedziałek w nocy dyżurny z komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że ok. godz. 19.30 na skrzyżowaniu ulic Lendziona i Klonowej 29-latek z Gdańska został postrzelony w oko przez swojego 22-letniego znajomego.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że po tym jak 22-latek podszedł do swojego znajomego na ulicy, wyjął z kieszeni pistolet pneumatyczny, strzelił z niego w kierunku 29-latka i uciekł.

W wyniku oddanego strzału , śrut trafił prosto w oko poszkodowanego, raniąc go bardzo poważnie. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został operowany. ustalili, że w dniu w którym doszło do zdarzenia sprawca telefonicznie kontaktował się z 29-latkiem. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 22-latek groził rozmówcy pobiciem i zabójstwem.

Wczoraj rano kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 22-letniego gdańszczanina. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, znaleźli i zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, którym posłużył się podczas przestępstwa. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>