Tak mocno uderzył autem w drzewo, że oderwał dach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.03.2014

Tak mocno uderzył autem w drzewo, że oderwał dach

Wczoraj po godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 218 pomiędzy Lisewem a Krokową doszło do groźnego wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 24-latek jadąc vw stracił panowanie na pojazdem, zjechał na łuku drogi do rowu i uderzył w drzewo. 24-latek przetransportowany został do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Tak mocno uderzył autem w drzewo, że oderwał dach

Dyżurny puckiej komendy wczoraj po południu został powiadomiony o wypadku drogowym. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z miejscowej jednostki oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec Gminy Krokowa jadąc samochodem osobowym m-ki VW Vento w kierunku Krokowej stracił panowanie na pojazdem, zjechał na łuku drogi do rowu i uderzył w drzewo. 24-latek przetransportowany został do szpitala. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Tak mocno uderzył autem w drzewo, że oderwał dach

Każdy wypadek do traumatyczne przeżycie dla poszkodowanych w tych zdarzeniach i członków ich rodzin. Dlatego funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze. Przypominają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach, a przede wszystkim o stosowaniu się do ograniczeń prędkości. Przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwe i ryzykowne włączanie się do ruchu, wyprzedzanie innych pojazdów w miejscach o ograniczonej widoczności np: na łukach dróg, przy zbliżaniu się do wzniesień, na tzw. „trzeciego” to nadal jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, które często kończą się tragicznie.

Pamiętajmy, że organizując wyjazd w dłuższą trasę należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim przed wyjazdem należy zadbać o stan techniczny pojazdu. Wyznaczyć dokładną trasę, którą będziemy się poruszać oraz alternatywne drogi, gdy zajdzie taka potrzeba. Zaplanować miejsca odpoczynku, gdzie będziemy mogli zregenerować siły do dalszej jazdy. Pamiętajmy również, że na drodze mogą spotkać nas nieplanowane zdarzenia: wypadek, kolizja, drogi, zatory drogowe. Takie sytuacje, kiedy jesteśmy ograniczeni czasowo powodują stres, zdenerwowanie. Za wszelką cenę chcemy zdążyć na czas. Wówczas bardzo często dociskamy gazu, ryzykujemy powodując zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego bardzo ważny jest odpowiednio wcześniejszy wyjazd.

Właściwe przygotowanie, zapas czasu i jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego dają gwarancję, że na miejsce dojedziemy o czasie, cało i szczęśliwie.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika