Ukradli z piwnicy sprzęt wędkarski o wartości 10 tys. zł | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.05.2013

Ukradli z piwnicy sprzęt wędkarski o wartości 10 tys. zł

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali trzech nastolatków, którzy włamali się do piwnicy w bloku mieszkalnym. Sprawcy o łącznej wartości 10 tys. zł. Najstarszemu z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności, pozostali będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Ukradli z piwnicy sprzęt wędkarski o wartości 10 tys. zł

Pod koniec kwietnia br. policjanci z Wrzeszcza zostali powiadomieni o włamaniu do piwnicy w jednym z bloków mieszkalnych. Sprawcy ukradli wówczas osiem wędek oraz oprzyrządowanie. Wartość skradzionego sprzętu właściciel oszacował na kwotę 10 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu. Bardzo szybko ustalili, że za tym przestępstwem stoi znany im z innych spraw 18-letni gdańszczanin. W międzyczasie wyszło na jaw, że włamał się do piwnicy wspólnie z dwoma 16-letnimi kolegami. Kryminalni zatrzymali całą trójkę. Wszyscy byli już wcześniej notowani. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy od razu pozbyli się swojego łupu.

Policjanci ustalają teraz komu sprzedali skradziony sprzęt wędkarski.

18-latkowi za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat. Z kolei, jego młodsi koledzy będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika