Wejherowo: 4-latka wezwała policję do nieprzytomnej matki. Mamy nagranie rozmowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.05.2012

Wejherowo: 4-latka wezwała policję do nieprzytomnej matki. POSŁUCHAJ ROZMOWY

Dyżurny komendy z Wejherowa odebrał dziś nietypowy telefon. 4-letnia dziewczynka zadzwoniła na Policję prosząc o pomoc. Dziecko powiedziało, że mama leży na podłodze i się nie rusza. Choć dziewczynka wskazała swój adres, był on błędny.

Dyżurny cierpliwie przeprowadził rozmowę, zadał konkretne pytania dzięki czemu ustalił dokładny adres i na miejsce zgłoszenia skierował policjantów.

z wejherowskiej policji. (Fot. KWP)

[powerpress url=̶;https://gazetabaltycka.pl/mp3/.mp3″]

Dzisiaj około południa, na numer alarmowy Policji 12 zadzwoniła mała dziewczynka, mówiąc, że jej mama leży w domu na podłodze i się nie rusza. Dyżurny w trakcie rozmowy starał się ustalić adres zamieszkania tej rodziny. Policjant zadał konkretne pytania i spokojnym głosem prowadził rozmowę z 4-latką. Ustalił jak dziewczynka się nazywa oraz ulicę zamieszkania. Resztę potrzebnych informacji uzyskał korzystając z systemu informatycznego policji.

Dyżurny po chwili znał już adres zamieszkania dziewczynki w Redzie. Pod ten adres zostali natychmiast skierowani policjanci. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli na podłodze leżącą kobietę, która zaczynała odzyskiwać przytomność, a obok niej przestraszoną 4-letnią córeczkę.

Wezwano pogotowie ratunkowe, które zadecydowało, że kobietę należy przetransportować do szpitala. Dziewczynka została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny.

(KWP)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>