Włamywacze jak z filmu. Dostali się do sejfu tunelem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2013

Włamywacze jak z filmu. Dostali się do sejfu tunelem

Odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową. Niewykluczone, że kradzież planowali od kilku miesięcy. Do sejfu dostali się przez ukryty pod dachem tunel. Ukradli przeszło 50 tys. zł. Kryminalni zatrzymali obu sprawców i odzyskali prawie całą skradzioną kwotę.

Włamywacze jak z filmu. Dostali się do sejfu tunelem

Kilkanaście dni temu policjanci z Przymorza zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy z sejfu jednej ze stacji benzynowych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Policjanci ustalili, że sprawca, przez nikogo nie zauważony, dostał się do pomieszczenia, w którym znajdował się sejf przez tunel pomiędzy podwieszanym sufitem a dachem. Z sejfu ukradł przeszło 50 tys. zł i uciekł.

Włamywacze jak z filmu. Dostali się do sejfu tunelemPomimo tego, że sprawa wydawała się trudna do wykrycia, kryminalni z komisariatu bardzo szybko ustalili kto stoi za tą kradzieżą. W poniedziałek zatrzymali pierwszego ze sprawców 28-letniego gdańszczanina. Wczoraj wspólnie z kryminalnymi z komendy miejskiej zatrzymali drugiego – 30-letniego mężczyznę. Obaj byli bardzo zaskoczeni widokiem policjantów. Przy 30-latku funkcjonariusze znaleźli plecak, w którym mężczyzna miał schowaną prawie całą skradzioną kwotę. Pieniądze zostały zabezpieczone i zostaną przekazane stacji benzynowej. Jak się okazało, sprawcy jeszcze kilka miesięcy temu pracowali na tej stacji paliw i stąd znali każdy jej zakamarek.

Obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Wobec 28-latka zastosował dozór policji. Z kolei jego 30-letni kompan przez prokuratora będzie przesłuchiwany dzisiaj.

Za kradzież grozi do lat 5.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika