Wyłudził odszkodowania komunikacyjne na łączną kwotę prawie 100 tys. zł. Został zatrzymany | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.12.2014

Wyłudził odszkodowania komunikacyjne na łączną kwotę prawie 100 tys. zł. Został zatrzymany

z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali pracownika jednej z firm ubezpieczeniowych podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna przez kilka miesięcy wyłudzał odszkodowania komunikacyjne, których kwota może sięgać pawie 100 tys. złotych. 31-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

wyludzal_odszkodowanie

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku tygodni zajmowali się wyjaśnieniem sprawy wyłudzeń komunikacyjnych, do których dochodziło w jednej z firm ubezpieczeniowych.

Sprawca w okresie od sierpnia do października br. kilkakrotnie zgłaszał fikcyjne zdarzenia drogowe z udziałem nieistniejących osób i pojazdów i na tej podstawie wyłudzał odszkodowania. Wstępnie oszacowano, że mężczyzna mógł dopuścić się łącznie 32 wyłudzeń pieniędzy na kwotę prawie 100 tys. złotych.

Pracując nad tą sprawą znaleźli szereg dowodów świadczących o przestępczym procederze. Zabezpieczono 41kart bankomatowych, 26 kart SIM, 4 telefony komórkowe, tablet, skaner oraz bruliony z zapiskami dotyczącymi oświadczeń o zgłaszanych szkodach oraz dokumenty zawierające fikcyjne dane osobowe i pojazdów.

W jednej z firm ubezpieczeniowych w Gdańsku funkcjonariusze zatrzymali 31- letniego pracownika ubezpieczalni podejrzewanego o dokonanie szeregu oszustw. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. sprawdzają czy zatrzymany mieszkaniec powiatu kartuskiego dopuścił się jeszcze innych tego typu przestępstw.

źródło: KWP

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>