Wyłudziły od banków ponad pół miliona złotych. Teraz grozi im do 8 lat więzienia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.10.2013

Wyłudziły od banków ponad pół miliona złotych. Teraz grozi im do 8 lat więzienia

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwie kobiety podejrzane o pośredniczenie przy wyłudzaniu kredytów bankowych. Funkcjonariusze zakończyli ich nielegalną działalność. Wobec podejrzanych został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wyłudziły od banków ponad pół miliona złotych. Teraz grozi im do 8 lat więzienia

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracując nad sprawami wyłudzeń bankowych zatrzymali dwie kobiety. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że 31 i 38-latka pośredniczyły w wyłudzaniu kredytów. Dostarczały lub pomagały wprowadzać fałszywą dokumentację w postaci zaświadczeń o zatrudnieniu, za co otrzymywały od kredytobiorców. Były to kwoty od 500 zł do 5.000 zł.

Policjanci przeszukując ich mieszkania, znaleźli niewypełnione druki zaświadczeń o zatrudnieniu z naniesionymi pieczęciami, wnioski o udzielenie pożyczki, komputery oraz tablet. Za pomocą tych dokumentów co najmniej 25 osób uzyskało kredyty o łącznej wysokości 560.000,00 złotych na szkodę banku. Udzielone kredyty nie są spłacane. Nieuczciwi kredytobiorcy również nie unikną odpowiedzialności karnej. Zatrzymanym kobietom wczoraj przedstawiono łącznie 12 zarzutów za oszustwa i wyłudzenia kredytów. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że będą kolejne zatrzymania. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>