Z nożem na rowerzystę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.09.2013

Z nożem na rowerzystę

Dzięki kryminalnym z Wrzeszcza odpowiedzialności karnej nie uniknie 39-letni mężczyzna, który w miniony piątek zaatakował dwie osoby. Po godzinie 6 rano idącego po ulicy 19-latka ranił nożem w twarz i uciekł.

Z nożem na rowerzystę

W tym samym czasie na innej ulicy we Wrzeszczu rozciął nożem rękę 40-letniej kobiecie, a następnie ukradł jej torebkę z dokumentami. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, zaś uszkodzenie ciała zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Realizacja tej sprawy miała miejsce w ostatnich dniach. W niedzielę do komisariatu przy ul. Białej zgłosiła się 40-letnia gdańszczanka i poinformowała, że w miniony piątek nad ranem została zaatakowana na jednej z ulic Wrzeszcza przez pewnego mężczyznę. Sprawca najpierw zranił ją nożem w rękę, a następnie ukradł torebkę z dokumentami.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Wrzeszcza. Potrzebowali oni tylko kilku godzin, by ustalić sprawcę tego rozboju i już w niedzielne popołudnie pojechali do miejsca jego zamieszkania. 39-latek na widok mundurowych zaczął uciekać w głąb pobliskiego lasu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go. 39-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni odzyskali także skradzioną kobiecie torebkę. Dalsza praca mundurowych wykazała, że 39-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. W piątek tuż po godzinie 6 rano na jednej z ulic Wrzeszcza zranił nożem w twarz 19-latka i uciekł. Poszkodowany zaś z raną twarzy został przewieziony do szpitala. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest listem gończym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

W poniedziałek 39-letni sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i został przesłuchany przez prokuratora. Wczoraj trafił przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, zaś uszkodzenie ciała zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika