Zaatakował znajomego butlą gazową | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.05.2013

Zaatakował znajomego butlą gazową

z referatu interwencyjnego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który używając butli gazowej pobił swojego znajomego. Policjanci ustalili, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w wyniku której gdańszczanin zadał koledze uderzenia w głowę. Sprawca przebywa już w areszcie śledczym.

Zaatakował znajomego butlą gazową

W sobotę przed południem dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony przez pogotowie ratunkowe o prowadzonej reanimacji młodego mężczyzny, który jest w stanie krytycznym. Na miejsce przyjechali z referatu interwencyjnego. Szybko wyjaśnili co chwilę wcześniej wydarzyło się w jednym z mieszkań we Wrzeszczu i zatrzymali 33-letniego mężczyznę oraz dwie kobiety. Po reanimacji pokrzywdzonego, udało się przywrócić mu czynności życiowe i został przewieziony do szpitala.

Śledczy ustalili, że pomiędzy 33-letnimi mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której jeden z nich chwycił butlę gazową i uderzył nią w głowę swojego znajomego.

Prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymane kobiety po przesłuchaniu zostały zwolnione. Wczoraj sąd zastosował wobec 33-letniego gdańszczanina areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>