Kradzież dwóch parasoli z ogródka piwnego na gdańskim Suchaninie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.07.2012

Złodzieje parasoli z ogródka piwnego

Wczoraj kryminalni z Suchanina zatrzymali sprawców kradzieży dwóch parasoli z ogródka na jednej z pizzerii. Policjanci odzyskali jeden z tych parasoli. Funkcjonariusze znaleźli go na ogródku przydomowym jednego z zatrzymanych.

ukradli dwa parasole z ogródka piwnego na gdańskim Suchaninie.

Ponad dwa tygodnie temu pracownik jednego z lokali gastronomicznych przy ul. Kartuskiej, zgłosił kradzież dwóch parasoli z ogródka piwnego. Wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na 3 tys. zł.

Sprawą kradzieży zajęli się kryminalni z komisariatu na Suchaninie. Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się być 19-latek z Gdańska i jego o rok starszy wspólnik.

Ustalenia policjantów wykazały, że zatrzymany 19-latek ponad dwa tygodnie temu w nocy przyszedł pod pizzerię i ukradł parasol stojący w okolicach baru. Po jakimś czasie wrócił na miejsce przestępstwa z 20-letnim kompanem i ukradł kolejny parasol.

Funkcjonariusze odzyskali jeden z kradzionych parasoli. Policjanci znaleźli ten łup w przydomowym ogródku jednego z zatrzymanych. Trwają czynności zmierzające do odzyskania drugiego parasola.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP Gdańsk)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika