Kradzież torów w Pruszczu Gdańskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.07.2012

Złodzieje torów kolejowych

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali złodziei torów kolejowych. W ręce mundurowych wpadło łącznie 4 mężczyzn w wieku od 16 do 29 lat. PKP oszacowało straty na kwotę 10 tys. złotych.

Ukradziono tory kolejowe. (Fot. Tomasz Sienicki)

W miniony poniedziałek około godz. 19.00 w Goszynie Pruszcz Gdański, uwagę policjantów zwrócił zaparkowany w masywie leśnym peugeot.

W środku siedział 16-letni chłopak, który stwierdził, że przyjechał z kolegami na ryby. Stróże prawa sprawdzili gdzie są pozostali mężczyźni.

Na gorącym uczynku kradzieży torów i elementów mocujących zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska, w wieku od 20 do 29-lat. Była to ich kolejna kradzież.

Złodzieje byli już wcześniej notowani przez policję, między innymi za rozboje. PKP oszacowało straty na kwotę 10 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy za kradzież odpowie przed sądem rodzinnym.

(KWP Gdańsk)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika