ArtLoop Festival w Sopocie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.09.2012
Sztuka | Autor: Redakcja

ArtLoop Festival w Sopocie

Od 6 do 9 września 2012 roku w Sopocie trwa ArtLoop Festival. To zupełnie innowacyjne wydarzenie, zajmujące się sztuką nowoczesną i jej wielowymiarowością. Jego organizatorem jest miasto oraz Państwowa Galeria Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka.

Maurycy Gomulicki „Relax i luxus”

Zgodnie z planem event odbywa się w centrum Sopotu, z uwzględnieniem trzech głównych przestrzeni – Państwowej Galerii Sztuki, MCKA Zatoka Sztuki i Placu Przyjaciół Sopotu.

Koncepcja ArtLoop Festiwalu opiera się na trzech sekcjach. Urbanator skupia się na pojęciu sztuki w przestrzeni miejskiej połączonej z działaniami w zakresie designu. Wystawa pod hasłem „Kurort” jest o tyle wyjątkowa, że stanowi otwartą, haptyczną formułę dostępną dla każdego, nie tylko fascynata sztuki.

Sekcja Screen to z kolei konglomerat współczesnego kina artystycznego. Zobaczyć można projekty m.in. Guya Maddina czy Almy Har’el. Filmy wyświetlane są w centrum miasta pod szyldem „Kinopleneru” oraz w Państwowej Galerii Sztuki, gdzie została zbudowana specjalna kino instalacja. Ponadto zaplanowane są spotkania z wieloma cenionymi przedstawicielami polskiej sztuki nowoczesnej, w tym Katarzyną Kozyrą, Bogną Burską, Andrzejem Sapiją.

Trzecia sekcja – Soundspace oscyluje wokół muzyki i jej związków ze sztuką. Line up bazuje głównie na muzyce alternatywnej, nie mieszczącej się w schematach, trudnej do zdefiniowania. Wystąpią Mary Komasa, Pictorial Candi, Nouvelle Vague. Soundspace to nie tylko koncerty, lecz wydarzenia ogólnie związane ze sztuką dźwiękową, w tym np. spektakle czy eksperymenty audio – wizualne.

Przez kilka najbliższych dni stanie się centrum współczesnej sztuki. Warto pójść, sprawdzić, przekonać się, że ze sztuką może obcować każdy, niezależnie od gustu, przyzwyczajeń czy wieku. to niepowtarzalna okazja, by wzbogacić się wewnętrznie, zmusić do refleksji, zadać trudne pytania i uzyskać na nie odpowiedź.

Katarzyna Stasiewicz

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Marcin pisze:

    Witam, bardzo dobry artykuł! Gratulacje dla dziennikarki, która to napisała, mojej serdecznej przyjaciółki Katarzyny Stasiewicz 😀 O właśnie, podaliście złego autora, proponuje poprawić bo wstyd na całą Polskę xD

  2. Hubert pisze:

    świetny artykuł Katarzyno Stasiewicz! Tylko nie wiem czemu Pani Komar sie pod nim podpisała…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika