Nagłe niebezpieczeństwa na drodze. Zobacz, co może się stać w trakcie jazdy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.05.2014

Nagłe niebezpieczeństwa na drodze. Zobacz, co może się stać w trakcie jazdy

niebezpiecznych sytuacji na drogach spowodowanych jest przekraczaniem przez kierujących dozwolonej prędkości. To także jedna z głównych przyczyn wypadków i innych zdarzeń drogowych.

Nagłe niebezpieczeństwa na drodze. Zobacz, co może się stać w trakcie jazdy

Okazuje się jednak, że na drodze może pojawić się także zupełnie niespodziewanie i w dodatku może mieć niewiele wspólnego z nadmierną prędkością.

W jadący niespodziewanie może uderzyć np. koło samochodowe. Przekonał się o tym jeden z rosyjskich kierowców, który całe zdarzenie zarejestrował kamerą.

O tym, jak niebezpieczne bywa mijanie samochodów ciężarowych przewożących sporych rozmiarów ładunki, przekonał się z kolei kierowca. W tym wypadku na obyło się bez żadnych uszkodzeń, poza tym, że ucierpiał nieco przewożony ładunek.

Na takie i podobne nagłe niebezpieczeństwa drogowe trudno jest reagować. Pewne jest jednak to, że w przypadku zbyt szybkiej jazdy, nasza reakcja może być jeszcze bardziej utrudniona a negatywne skutki – jeszcze poważniejsze.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>