Nowy Citroën Berlingo | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.02.2018

Nowy Citroën Berlingo

Citroën, który w 1996 r. był pionierem segmentu kombivanów, przedstawia dziś Nowego Berlingo.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Trzecia generacja modelu kontynuuje sagę tego nietuzinkowego, prostego i funkcjonalnego samochodu, który w ciągu lat wprowadził wiele innowacji. Dzięki nim stał się synonimem „praktycznego zmysłu”, partnerem dla każdej formy wypoczynku i dla każdej rodziny. Nowoczesna stylistyka i komfort sprawiają, że Nowy Berlingo jest w pełni spójny z linią ostatnich modeli marki. Jednocześnie podkreślają świeżość rozwiązań oraz funkcjonalność, które złożyły się na tego kultowego modelu.

Dotychczas Berlingo znalazł ponad 1,7 miliona nabywców. Nowa generacja, w charakterystycznym dla Citroena stylu, przyciąga wzrok swoim solidnym, a jednocześnie przyjaznym wyglądem.

Nowy Berlingo oferuje jeszcze więcej przestrzeni i modułowości. Łatwiejsze użytkowanie na co dzień jest możliwe dzięki trzem niezależnym i składanym w prosty sposób tylnym siedzeniom, płaskiej podłodze aż do fotela pasażera z przodu, powierzchni ładunkowej o długości 2,70 m i dodatkowym 100 l pojemności bagażnika. Model wpisuje się doskonale w epokę za sprawą nowej platformy, układów napędowych najnowszej generacji, jak nowy silnik wysokoprężny BlueHDi 1,5 i automatyczna skrzynia biegów EAT8, dzięki nowemu zawieszeniu zapewniającemu komfort oraz ofercie, w której skład wchodzi 19 systemów wspomagania prowadzenia i 4 systemy łączności.

Nowy Citroën Berlingo, dostępny w dwóch długościach nadwozia M i XL (4,40 m lub 4,75 m), w wersjach z pięcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi, będzie miał swoją światową premierę na Salonie Samochodowym w Genewie. Do sprzedaży trafi w drugiej połowie 2018 r.

Czytaj więcej…

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika