Peugeot na Poznań Motor Show 2014 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.03.2015

Peugeot na Poznań Motor Show 2014

Nowy Peugeot 508 RXH, ekscytujący Peugeot 308 GT oraz specjalna seria wyposażenia STYLE w modelach Peugeot 208, 2008, 308 i 3008 zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji Poznań Motor Show.

2008_style

7,5 sekundy od 0 do 100 km/h i stosunek mocy do masy zaledwie 5,85 kg/km – Peugeot 308 GT
Jedno z centralnych miejsc ekspozycji Peugeot na wystawie zajmie Peugeot 308 GT. Samochód będzie prezentowany w lakierze Magnetic Blue używanym tradycyjnie przez francuskie samochody sportowe. Model, jest wyposażony w silnik 1.6 THP 205 KM z maksymalnym momentem obrotowym 285Nm, dostępnym w zakresie 1750-4500 obr/min., najmocniejszą aktualnie oferowaną jednostką w modelu 308. Poza odmianą nadwozia typu hatchback w gamie 308 proponowane jest także kombi, w nomenklaturze Peugeot – 308 SW GT.

Wersja GT ma masę o 7 kg niższą w stosunku do regularnej gamy. Zawieszenie przednie i tylne zostało utwardzone od 10 do 20%, i obniżone – o 7 mm z przodu i o 10 mm z tyłu.308 GT został wyraźnie poszerzony dzięki specjalnym progom i wyposażony w 18-calowe felgi z frezowaną powierzchnią i oponami Michelin Pilot 3.

3008_style

Z przodu logotyp marki, został przeniesiony na grill. Oświetlenie zaś zapewniają reflektory Full LED składające się z 62 elementów LED. Wyróżnikiem wersji GT są również nowe ekskluzywne sekwencyjne kierunkowskazy.

Aby w pełni wykorzystać swój charakter, GT oferuje różnorodne systemy wspomagania jazdy.
Pakiet Aktywny Tempomat, wyposażony m.in. w radar znajdujący się z przodu, obejmuje trzy systemy:

  • Aktywny tempomat: który automatycznie utrzymuje prędkość samochodu dostosowując ją do prędkości jadących z przodu pojazdów. Kierowca ma możliwość wyłączenia funkcji.
  • Układ ostrzegania przed ryzykiem kolizji: sygnał świetlny i dźwiękowy informujący kierowcę o konieczności hamowania w celu uniknięcia kolizji.
  • System automatycznego hamowania awaryjnego (AFU): automatyczne uruchomienie układu hamulcowego w celu uniknięcia zderzenia lub zmniejszenia jego skutków.

208_style

Fundamentalne znaczenie w sportowym samochodzie ma idealna pozycja kierowcy, którą zapewniają ergonomiczne rozwiązania PEUGEOT i-Cockpit, które wyróżniają gamę Peugeot na tle konkurentów.

Prestiż i uniwersalny charakter „allroad” – Nowy Peugeot 508 RXH
Drugą z nowości Peugeot, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu jest Nowy Peugeot 508 RXH, który łączy uniwersalny charakter z niskim poziomem emisji CO2.

Już wcześniej styl modelu PEUGEOT 508 był pełen elegancji, właściwy dla samochodu charakteryzującego się solidnością i wysoką jakością wykonania. Zespół projektantów oparł się na tych wartościach, aby tchnąć w niego jeszcze więcej siły i charakteru, a także podkreślić jego zaawansowanie technologiczne, styl, bogate i nowoczesne wyposażenie.

Nowa osłona chłodnicy stanowi kwintesencję stylu nowego PEUGEOT 508. Bardziej pionowa, z umieszczonym pośrodku logo marki, stanowi widoczny ukłon pod adresem znakomitych wcześniejszych modeli z serii „5”. Nowy PEUGEOT 508 jest też pierwszym modelem z charakterystyczną stylistyką pasa przedniego, bardziej zdecydowaną i prestiżową, która znajdzie swoją kontynuację w przyszłych modelach marki.

Modyfikacja przedniej części nadwozia w wersji PEUGEOT 508 RXH pociągnęła za sobą wydłużenie o 5 mm przedniego zwisu, dzięki czemu długość nadwozia wzrosła do 4,83 m. Nowe zewnętrzne wymiary dodatkowo podkreślają takie wartości, jak elegancja, czystość i oszczędność linii, cenione w modelu PEUGEOT 508 od momentu jego wprowadzenia na rynek. Peugeot 508 RXH jest wyposażony w zupełnie nową jednostkę 2.0 BlueHDi 180 EAT6.Nowa najnowszej generacji EAT6, opracowana przez Grupę PSA, przyczynia się do zapewnienia wyjątkowej przyjemności z jazdy, a także obniżenia zapotrzebowania na paliwo.

Jednostka rozwija moc 180 koni mechanicznych,przy zużyciu paliwa na poziomie 4,6 l/100km oraz emisji 119 g CO2/km.

Nowa seria specjalna STYLE
Oprócz dwóch nowości produktowych na stoisku Peugeot pojawią się 4 popularne modele z serii specjalnej STYLE adresowane do klientów w Polsce oferujące dodatkowe wyposażenie w promocyjnej cenie. Będą to Peugeot 208, crossover miejski Peugeot 2008, kompaktowy Peugeot 308, oraz kompaktowy crossover Peugeot 3008.

Modele z serii STYLE bazują na drugim poziomie wyposażenia ACTIVE z dodatkowymi elementami wyposażenia w cenie.

Peugeot 208 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: 3-ramienna skórzana z chromowanym wykończeniem,szyby boczne tylne i tylna przyciemniane,lusterka boczne chromowane,felgi aluminiowe 15″ Azote i opony 185/65 R15,ozdobne listwy progowe.
Peugeot 2008 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie:Pakiet Miejski – czujniki cofania i lusterka boczne składane elektrycznie, szyby boczne tylne i tylna przyciemniane, metalowe osłony dolnych części przedniego i tylnego zderzaka, lusterka boczne chromowane, felgi aluminiowe 16″ Hydre Grey Dilium.

Peugeot 308 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: reflektory przednie przeciwmgielne,
alarm z superzamkiem centralnym, 2 piloty zdalnego sterowania, fotele przednie sportowe:
z manualną regulacja wzdłużną,wysokościfoteli, pochylenia oparć i regulacją lędźwiową fotela kierowcy, kieszeń na mapę w oparciach foteli, czujniki parkowania z tyłu, szyby boczne tylne i tylna przyciemniane, chromowane listwy okienne, felgi aluminiowe 16″ Topaz i opony 205/55 R16.

Peugeot 3008 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: czujniki parkowania z tyłu,3-ramienna skórzana z chromowanym wykończeniem, lusterka boczne chromowane, ozdobne listwy progowe,dywaniki materiałowe przednie/tylne, chromowane osłony w dolnej części zderzaków boczne listwy ochronne chromowane.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika