VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.07.2013

VW Mania 2013 – wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Od 26 do 28 lipca na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbędzie się piętnasta VW Mania, czyli największy polski zlot fanów samochodów grupy Volkswagena. Starannie wyselekcjonowane, najbardziej spektakularne samochody z grupy VW, pojawią się wcześniej, w piątek, na specjalnym pokazie na Faktorii.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Piątkowa prezentacja na Faktorii to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich spektakli skierowanych do amatorów podkręconych samochodów.

Właściciele najlepszych projektów z całej Polski otrzymali imienne zaproszenia. Wyjątkowe samochody przygotowywane miesiącami na tą okazje doskonale wkomponowują się w otoczenie Faktorii. W trakcie spotkania uczestnicy, oraz goście, będą mogli zapoznać się z 15-letnią historią VW Manii, na specjalnie na ten cel przygotowanej prezentacji multimedialnej.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Planowane jest również przeprowadzenie szeregu sesji zdjęciowych do czasopism motoryzacyjnych, portali internetowych oraz kalendarza VWMania. Uczestnicy spotkania „Before Party Faktoria VWMania 2013” pod eskortą policji przejadą na teren zlotu, gdzie czekał na nich będzie wydzielony teren.

VW Mania 2013 - wyjątkowe samochody na lotnisku w Pruszczu Gdańskim

Wieczorną zabawę na terenie lotniska rozkręci aż czterech DJ-ów, w tym znana Drilla, dla której podczas VWManii nakręcony zostanie klip do jej najnowszego utworu. W tym roku wprowadzono kilka zmian organizacyjnych – począwszy od programu, sposobu ustawienia sektorów, powiększenia strefy Show&Shine i postawienia drugiej sceny, na zmianach w regulaminach poszczególnych konkursów skończywszy. Podczas imprezy planowane jest przeprowadzenie prób sprawnościowych, m.in. wyścigi na dystansie ¼ mili, wyścig na dochodzenie, pomiary Car Audio, konkurs S&S, a także innych atrakcji m.in. Taxi drift, stunt motocyklowy, loty widokowe.

Organizatorzy przewidują, że na płycie lotniska pojawi się 1600 – 2000 samochodów, oraz nawet 10 000 osób. odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku.

Obecnie jest to największa impreza motoryzacyjna tego typu w Polsce. Przyjeżdżają na nią ludzie z całego kraju oraz z zagranicy.

Przedsięwzięciu patronują: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego i Dowódca 49 Bazy Lotniczej.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika