Gdańskie gimnazjum ku Europie! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.01.2013
Nauka | Autor: Redakcja

Gdańskie gimnazjum ku Europie!

Szkoła to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. To nie
zasady gramatyczne, ale dyskusja z rówieśnikami po angielsku. To nie wkuwanie życiorysów, dat i nazw, ale oglądanie dzieł wielkich architektów, dotykanie historii tam gdzie ona się tworzyła.

nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku. (Fot. Google Street View)

Gimnazjaliści z Jasienia przyzwyczaili się już, że Europa puka do ich drzwi, a oni muszą być gotowi, aby te drzwi otworzyć.

W tym roku szkolnym dobiega końca drugi już w naszej szkole projekt Comenius -„Different paths, the same aim”, który obejmuje dwie zaprzyjaźnione szkoły: w Jasieniu oraz Instytut Joan Seruga i Valls w Santa Coloma de Queralt.

W marcu Katalończycy odwiedzili Gdańsk, a we wrześniu 22 polskich uczniów wraz z nauczycielami spędziło miłe chwile w Katalonii.

były w ten sposób zorganizowane, abyśmy mogli jak najlepiej poznać historię i kulturę Katalonii. Bogatsi o doświadczenia i rzetelną wiedzę kontynuujemy zaplanowaną w projekcie pracę.

Ale nie chcemy spocząć na laurach. Myślimy o następnych uczniach, którzy wejdą w progi w Jasieniu i staramy się o fundusze na kolejne projekty.

Przy dużym wsparciu pani dyrektor Elżbiety Radomskiej oraz pani Zofii Zielińskiej – księgowej w nr 48 R1; udało się nam nawiązać kontakt ze szkołami na Węgrzech, Cyprze oraz w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Finlandii i Słowenii. Na wspólnym spotkaniu w Debreczynie, które odbyło się w dniach 2-15.12.2012, udało się nam uzgodnić zasady współpracy oraz napisać wspólny projekt – „H2O How to Own Our Waterworld?”.

Pozostało jeszcze trochę pracy do ostatecznej wersji wniosku, ale mam nadzieję, że zdążymy na czas i złożymy wniosek w lutym 203 roku.

I jeśli tylko Unia Europejska utrzyma zasady dofinansowywania projektów wielostronnych Comenius, to żywię głęboką nadzieję, że nasz projekt zyska akceptację. Prosimy trzymać kciuki!

Beata Pastuszko, koordynator projektu

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>