Gdańskie gimnazjum ku Europie! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.01.2013
Nauka | Autor: Redakcja

Gdańskie gimnazjum ku Europie!

Szkoła to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. To nie
zasady gramatyczne, ale dyskusja z rówieśnikami po angielsku. To nie wkuwanie życiorysów, dat i nazw, ale oglądanie dzieł wielkich architektów, dotykanie historii tam gdzie ona się tworzyła.

Gimnazjaliści z Jasienia przyzwyczaili się już, że Europa puka do ich drzwi, a oni muszą być gotowi, aby te drzwi otworzyć.

W tym roku szkolnym dobiega końca drugi już w naszej szkole projekt Comenius -„Different paths, the same aim”, który obejmuje dwie zaprzyjaźnione szkoły: Gimnazjum w Jasieniu oraz Instytut Joan Seruga i Valls w Santa Coloma de Queralt.

W marcu Katalończycy odwiedzili Gdańsk, a we wrześniu 22 polskich uczniów wraz z nauczycielami spędziło miłe chwile w Katalonii.

były w ten sposób zorganizowane, abyśmy mogli jak najlepiej poznać historię i kulturę Katalonii. Bogatsi o doświadczenia i rzetelną wiedzę kontynuujemy zaplanowaną w projekcie pracę.

Ale nie chcemy spocząć na laurach. Myślimy o następnych uczniach, którzy wejdą w progi Gimnazjum w Jasieniu i staramy się o fundusze na kolejne projekty.

Przy dużym wsparciu pani dyrektor Elżbiety Radomskiej oraz pani Zofii Zielińskiej – księgowej w Gimnazjum nr 48 – udało się nam nawiązać kontakt ze szkołami na Węgrzech, Cyprze oraz w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Finlandii i Słowenii. Na wspólnym spotkaniu w Debreczynie, które odbyło się w dniach 12-15.12.2012, udało się nam uzgodnić zasady współpracy oraz napisać wspólny projekt – „H2O How to Own Our Waterworld?”.

Pozostało jeszcze trochę pracy do ostatecznej wersji wniosku, ale mam nadzieję, że zdążymy na czas i złożymy wniosek w lutym 2013 roku.

I jeśli tylko Unia Europejska utrzyma zasady dofinansowywania projektów wielostronnych Comenius, to żywię głęboką nadzieję, że nasz projekt zyska akceptację. Prosimy trzymać kciuki!

Beata Pastuszko, koordynator projektu


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>