"Jak uczyć, aby żyć wspólnie?" - seminarium edukacyjne | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.05.2013

„Jak uczyć, aby żyć wspólnie?” – seminarium edukacyjne

Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku wraz z grupą partnerów z trzech krajów (Czechy, Węgry, Słowacja) będzie organizować międzynarodowe seminarium dla edukacyjnej pt. „Jak uczyć, aby żyć wspólnie?”.

"Jak uczyć, aby żyć wspólnie?" - seminarium w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku

Seminarium odbędzie się w Gdańsku w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w dniach 6-8 czerwca 2013 roku.

Głównym celem spotkania jest zwiększenie popularności procesu integracji europejskiej i jego wpływ na kraje Grupy Wyszehradzkiej. Poza tym celem seminarium jest prezentacja wiedzy z metodyki, umiejętności i nowoczesnych materiałów dydaktycznych, które pomogą promować kulturę naszego regionu i rozwijać tożsamość europejską wśród uczniów.

Seminarium jest przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów szkół, edukatorów i trenerów pracujących z dorosłymi, doradców metodycznych i nauczycieli-konsultantów, akademickiej oraz dla przedstawicieli lokalnych władz związanych z edukacją.

Podczas trzydniowego spotkania zostaną przeprowadzone również warsztaty dla nauczycieli, na których będzie można poznać praktyczne sposoby, jak uczyć o integracji europejskiej.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika