Rozszerzona Rzeczywistość. Augmented Reality. Okulary Google | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.03.2013

Rozszerzona Rzeczywistość – cyfrowy obraz nałożony na świat realny

Co byś powiedział gdybyś idąc ulicą do pracy lub jadąc tramwajem, zamiast marnować czas na słuchanie mp3 i bezmyślne patrzenie za okno, mógł na przykład wysłać maila, sprawdzić wiadomości oraz dowiedzieć się, do której czynna jest dana galeria handlowa? A będąc galerii chciałbyś się dowiedzieć ile kosztuje konkretny telefon, np. na E-Bayu? A co jeśli zgłodniejesz i nie wiesz, do której restauracji iść?

Rozszerzona Rzeczywistość - cyfrowy obraz nałożony na świat realny

Wszystko to umożliwia nam tzw. Rozszerzona Rzeczywistość (ang. Augmented Reality). Aby ją uruchomić wystarczy nam kamera, aparat w telefonie, najlepiej z oprogramowaniem AppleR7;a lub Androida, połączenie z internetem oraz GPS. AR działa na podobnej zasadzie co HUDy w samolotach wojskowych. Jest to nałożony obraz cyfrowy, na świat rzeczywisty.

Jeżeli uważasz jednak, że obserwowanie „rozszerzonego świata” za pomocą smartfona, komórki jest niepraktyczne to nie jesteś sam. Widocznie spece z tajnych laboratoriów Google pomyśleli podobnie i opracowali okulary, które na pewno zrewolucjonizują świat. Mowa tutaj o specjalnych okularach Google z oprogramowaniem Androida.

Okulary te będą miały pełnić funkcje smartfona i tak jak on, nie będą przeznaczone do noszenia cały czas. Za ich pomocą nie tylko będziesz mógł „przebywać” w Rozszerzone Rzeczywistości, ale także wysłać maila, sprawdzić wiadomości oraz Facebooka. Według plotek mają pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Ciekawe czy za10-20 lat wszyscy będziemy nosić takie okulary, a nasze nie będą wyobrażały sobie bez nich życia, tak jak my nie wyobrażamy go sobie bez telefonów komórkowych?

Autor

- gdańszczanin, publicysta.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotr pisze:

    Kwas pod język podobno też rozszerza rzeczywistość 😀

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika