Studenci informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wygrali ogólnopolski konkurs firmy Microsoft | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.03.2013
Nauka | Autor: Redakcja

Studenci informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wygrali ogólnopolski konkurs firmy Microsoft

Studenci informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie firmy Microsoft dla uczelni wyższych – na programy dedykowane na telefony z systemem Windows Phone 7 oraz Windows Phone 8.

Studenci informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wygrali ogólnopolski konkurs firmy Microsoft

Ogólnopolski konkurs dla uczelni wyższych „Wygraj wyposażenie swojej mobilnej pracowni”, zorganizowany przez firmę Microsoft, został ogłoszony w październiku 2012 roku. Przystąpiły do niego czołowe ośrodki informatyczne w kraju.

Zadaniem konkursowym było napisanie w ramach wszystkich zajęć i wydarzeń organizowanych przez Wydział możliwie największej liczby programów dedykowanych na telefony z systemem Windows Phone 7 oraz Windows Phone 8 w terminie do 31 grudnia 2012.

Wszystkie zgłoszone do konkursu programy musiały przejść weryfikację w firmie Microsoft i musiały zostać udostępnione publicznie w serwisie aplikacji mobilnych dla systemu Windows Phone o nazwie Marketplace.

Blisko 90 programów zgłoszonych do konkursu zostało napisanych przez studentów Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w ramach zajęć: „Programowanie urządzeń mobilnych”, prowadzonych przez dra Tomasza Borzyszkowskiego oraz przez członków działającego na wydziale koła naukowego Kolor (http://kolor.org.pl/).

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest tablica pamiątkowa oraz 6 telefonów komórkowych, które będą stanowiły wyposażenie laboratorium. Telefony te będą wykorzystywane w laboratoriach wydziału do prowadzenia zajęć z oprogramowania urządzeń mobilnych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Ja pisze:

    Gratulacje!!!!! Gdańsk najlepszy jaz zwykle 🙂

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika